Jak zoptymalizować w diecie kwasy tłuszczowe?


Kwasy omega 3 6 9 to podstawowe kwasy tłuszczowe nienasycone występujące w naszej diecie. Większość z nich znajduje się w tłuszczach roślinnych, ponadto kwasy tłuszczowe omega 3 można spotkać w dużej ilości w produktach pochodzenia zwierzęcego – konkretnie rybach morskich oraz oleju z nich. Warto o tym wiedzieć, bowiem optymalny stosunek kwasów omega jest bardzo ważny dla zachowania zdrowego serca, ograniczenia starzenia oraz zmniejszenia rozwoju ryzyka niektórych nowotworów.

Jak zrównoważyć kwasy omega 3 6 9?

W naszej diecie występują duże ilości kwasów tłuszczowych omega 6. Sprawia to, że stosunek jaki powinny zachowywać kwasy omega 3 6 9 ulega zatarciu i zaburzeniu w niekorzystną stronę. Kwas linolowy i kwas arachidonowy, główni przedstawiciele kwasów omega 6 wykazują działanie wzmagające stan zapalny, stres oksydacyjny komórek, co przyśpiesza starzenie i może stać się czynnikiem ryzyka rozwoju nowotworu. Dlatego też utrzymanie właściwego stosunku poszczególnych kwasów tłuszczowych w diecie jest tak bardzo istotne. Warto mieć tego świadomość i zdecydować się na nowoczesne rozwiązania, do których zalicza się stosowanie konkretnego rodzaju kwasów tłuszczowych w diecie. To absolutnie nie jest nic trudnego i warto wybrać takie oto rozwiązania już dzisiaj dla swojego zadowolenia i dobrostanu zdrowotnego.

Dlaczego warto ograniczyć kwasy tłuszczowe omega 6?

Kwasy omega 3 6 9 muszą utrzymywać określone proporcje w naszym organizmie. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że każdy układ w tym miejscu jest zły. Niemniej jednak wyrównywanie przewagi kwasów omega 3 wpływa korzystnie na nasz organizm i to powinno być naszym celem długoterminowym.