Czy kalendarz ścienny to tylko organizacja?


W każdym domu gdzieś tam, wisi kalendarz. To niezwykle ważny element organizacyjny, który ułatwia zebranie wszystkich ważnych zadań w jednym miejscu. Nie musi to być jednak tylko organizacja naszego czasu. Równie dobrze kalendarze ścienne mogą być elementem typowo dekoracyjnym, w który naprawdę warto zainwestować.

Jaki kalendarz wybrać?

W dzisiejszych czasach każdy dobry producent ma na tyle duży wybór, że swobodnie powinniśmy znaleźć wśród produktów rozwiązanie idealne dla nas. Wśród najbardziej popularnych znajdują się kalendarze planszowe, które doskonale prezentują się na naszej ścianie. Całoroczne kalendarium w jednym miejscu może doskonale wesprzeć zaaranżowanie naszych planów na cały rok. Jeśli jednak mają one zdobić nie dom, a nasze biuro, to dobrze zaprojektowane mogą stanowić również świetną reklamę miejsca lub usług, które chcemy spopularyzować. Możliwość doboru dowolnej grafiki pozwala nam rozwinąć skrzydła i dopasować kalendarz do naszych wnętrz tak, aby stanowił płynny element dekoracyjny, który będzie dopełniał resztę, a nie od niej odstawał.

Jakiej wielkości są zwykle planszowe kalendarze ścienne?

Producenci oferują zazwyczaj kalendarze o formacie B1, dzięki czemu łatwo jest zawrzeć na nich cały rok w towarzystwie pięknie wkomponowanej grafiki. Wielkość kalendarza to jednak nie problem – wzmocnienia na krawędziach górnych i dolnych w postaci listew o odpowiednio dobranej grubości sprawiają, że nasza plansza nigdzie się nie zwija i zawsze będzie wyglądać estetycznie. Jeśli chodzi o głębię kolorów – warto zainwestować w dobrą jakość, bo kalendarz zostanie z nami cały rok!